ÜMİT ÖZDAĞ'IN TWEET'İNE İLİŞKİN MERSİN VALİLİĞİN'DEN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit ÖZDAĞ'ın, Mersin'de yapılan bir sürücü kursu sınavları ile ilgili attığı tweet sosyal medyada gündem olmuştu. 

Olayın hemen akabinde Mersin Valiliğin'den bir basın açıklaması yapıldı.

 

 

 

ÜMİT ÖZDAĞ'IN TWEET'İNE İLİŞKİN MERSİN VALİLİĞİN'DEN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Açıklamada :

"Sosyal medya (twitter) ortamında Mersin İlimizde motorlu taşıt sürücülerine yönelik e-Sınav Uygulamaları ile ilgili olarak; konunun esasını yansıtmayan, yanlış algılamalara yol açabilecek mahiyette yapılan paylaşım hakkında açıklamada bulunma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce; Merkezi Sistem Sınavları Yönergesi ve Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu (MTSK) e-Sınav Uygulama Kılavuzu hükümleri doğrultusunda hazırlanan e-Sınav uygulama otomasyon sisteminde, yabancı uyruklu adaylar için Arapça, Çince, İngilizce, Almanca, Fransızca, Farsça ve Rusça olmak üzere adayın tercih edeceği dil ile sınava katılma imkanı sunulmuştur.

Dil seçimi adayın kayıtlı olduğu Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu yetkilileri tarafından adayın talebi doğrultusunda sınav randevusu aşamasında yapılmaktadır. Bu uygulama, 2018 yılından bu yana devam etmektedir.

Mersin İlimizde gerçekleştirilen motorlu taşıt sürücülerine yönelik sınavlara ilişkin bütün iş ve işlemler bahse konu mevzuat hükümleri doğrultusunda yapılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi

Lütfen Bekleyin...