MHP’Lİ UYSAL: GENELDEN YERELE HİZMETLE TARSUS GÜZİDE BİR KENT OLACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal Tarsus'ta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Tarsus Esnaf Odaları ve Tarsus Kaymakamlığını ziyaret ettikten sonra Cumhur İttifakı Tarsus Belediye Başkan Adayı Mahmut Tat'ın esnaf gezisine katılan Uysal, gün boyu vatandaşlarla sohbet etti, sıkmadık el çalmadık kapı bırakmadı. Mersin Milletvekili Uysal’a esnaf gezisi sırasında AK Parti Mersin Milletvekili Havva Sibel Söylemez de eşlik etti.

İlk ziyaretini Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasına gerçekleştiren Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, Oda Başkanı Ruhi Koçak ve yönetimi tarafından karşılandı. Sohbet havasında geçen toplantıda değerlendirmelerde bulunan Uysal "Tarsus, Türkiye ve dünya ihracatında en etkin olan ilçe. Bereketli topraklarıyla her sektöre kazandırıyor. Siz de kentin dinamikleri olarak neler gerekiyorsa bize söyleyeceksiniz biz de ona göre gerekli görüşmeleri yapacak, çözüme kavuşturacağız. İhracatın büyük bir bölümünü karşılayan Tarsus'a destek olmak bizim asli görevimiz. Özellikle Çukurova Havalimanı açıldıktan sonra da bölgeye iş istihdamı konusunda da ciddi katkıları olacak." şeklinde konuştu.

MHP’Lİ UYSAL: GENELDEN YERELE HİZMETLE TARSUS GÜZİDE BİR KENT OLACAK

MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal daha sonra MESOB Tarsus Esnaf Odaları'nı ziyaret etti. Verimli geçen toplantıda söz alan Tarsus İnşaat Malzemeleri İmalatı ve Satıcılar Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez "Hemşehrileriniz Tarsuslular olarak sizi siyaset üstü görüyoruz. Bu yaklaşımınız Tarsus'a ve Büyükşehir'e oldukça olumlu yansıyor. Size projeyle gelen her insanı geri çevirmediğiniz için çok teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

"Tarsuslu olmaktan hep gurur duydum" diyerek sözlerine başlayan Milletvekili Uysal "Mersin'in ve Tarsus'un Milletvekili olmak benim için en büyük mutluluk kaynağı. Sizinle sık sık görüşmeler yapıyoruz ki Tarsus esnafının işini kolaylaştırarak vatandaşların memnuniyetini artıralım. Tarsus birçok alanda oldukça yüksek bir potansiyele sahip. Devam eden yatırımların bir an önce tamamlanması için ilgili bakanlıklarla görüştük. Amacımız ilk etapta o projeleri tamamlayıp ardından yeni projeleri hayata geçirmek. Ayrıca Tarsus'u öğrenci dostu bir kent yapmak istiyoruz. Bununla ilgili de girişimlerimiz oldu. Tarsuslu gençlerimiz evinden ayrılmadan, kaliteli eğitimi yaşadıkları yerde alabilsinler diye çalışmalar yapıyoruz." açıklamasında bulundu.

Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz’e de hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Milletvekili Uysal, ardından Cumhur İttifakı MHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Mahmut Tat ile Eski Sanayi Sitesi ve Yarenlik Alanı’nda bulunan esnafları gezdi. Tarsusluların tezahüratlarıyla karşılanan Milletvekili Uysal ve Tat esnaflara hayırlı işler dilediler. Uysal “Tarsus her geldiğimizde ayrı bir içtenlikle karşılıyor bizi. Siz hemşehrilerimden söz almak istiyorum 1 Nisan sabahı Tarsus Belediye Başkan Adayımız Mahmut Tat Beyefendiyi Belediye Başkanlığı makamına oturtacak mısınız? Tarsus’un daha güzel seviyelere gelmesini istiyorsanız sözünüzü tutmanızı Büyükşehir’de Serdar Başkanımıza, Tarsus’ta ise Mahmut Başkanımıza destek vermenizi istiyorum. Genelden yerele iş birliğiyle Tarsus güzide bir kent haline gelecek. Devletin tüm imkanlarıyla sizin yanınızda bunu bilmenizi isterim.” ifadelerine yer verdi.

Lütfen Bekleyin...