Mersin Erdemli ’de, Vatandaşlar Sahura Kadın Ramazan Davulcularının Ritim ve Manileri İle Uyandı

Mersin Erdemli Belediyesi’nin başlattığı ve gönüllü kadınlardan kurulan kadın ritim gurubu üyeleri, Ramazan ayına farklı bir renk katmak için harekete geçti. Kadın ritim gurubunun üyeleri Ramazan ayına, Kültür İşleri Müdürlüğü’nün eğitmenleri tarafından verilen eğitimle hazırlandı. Yapılan çalışmada ritimlerin bir olduğu gibi gönüllerde birdi.
 

Mersin Erdemli ’de, Vatandaşlar Sahura Kadın Ramazan Davulcularının Ritim ve Manileri İle Uyandı

Ramazan arifesinde son hazırlıkları yapan kadın ritim gurubu, Ramazan’ın ilk günü vatandaşları sahura kaldırdı. Davulla tokmağı buluşturan kadın ritim gurubunun güvenliğini ise yine bir kadın sağlıyor. Erdemli Belediyesi Zabıta Müdürü Esra Özcan ekibiyle birlikte tam kadro kadınların yanında yer alıyor.

Erdemli Belediyesi olarak farklı etkinliklere imza atmanın gururunu yaşadığını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “ Bu yıl mübarek Ramazan’a ayrı bir ahenk katacağız inşallah. İkincisini uygulayacağımız kadın zabıta müdiremizin güvenliğini sağladığı kadın Ramazan davulcularımızdan oluşan ekibimiz, bu yıl inşallah sahura Erdemli ’de insanlarımızı kadınlarımız, kadın davulcularımız uyandıracaklar ve insanlarımızın inşallah huşu içerisinde bir Ramazan geçirmesini sağlayacağız” diye konuştu.

Lütfen Bekleyin...