Gaziler ve Şehit Aileleri İftar Yemeğinde Buluştu

11 ayın sultanı Ramazan’a kavuşmanın sevinci yaşanıyor, iftar sofralarında birlikte dualar ediliyor. 11 Noktada İftar programı düzenleyen Erdemli Belediyesi bu defa Şehit ve Gazi aileleri ile bir araya geldi.

Erdemli Belediyesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar programında, semazenler döndü, ilahi ve ney dinletisinde bulunuldu. Kuran-ı Kerim ve duaların ardından birlikte iftar yapıldı.

İftar yemeği öncesinde Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve protokol masaları tek tek gezdi.

Gaziler ve Şehit Aileleri İftar Yemeğinde Buluştu

Bu toprakların Türk ve Müslüman kalıyorsa bu Şehit ve Gazilerimizin sayesinde olduğuna dikkat çeken Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Biz, özgür bir ülkede yaşamamızın yegâne mimarları olan şehit ve gazi ailelerimizi ayrı bir yere tutuyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Allah sizlerin ayağınıza taş değdirmesin. Bu milletin, bu ülkenin kıyamete kadar Türk ve Müslüman yurdu olarak kalması için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz inşallah. Tüm şehit ve gazi ailelerimizin önünde saygıyla, muhabbetle eğiliyor, sizleri yüce Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu.

Programda birlik ve beraberliğin sağlandığını ifade eden Kıbrıs Gazisi Mehmet Uçar ise “Sağ olsun, Allah razı olsun. Çok iyi bir şey başkanımız yaptı. Bütün gazilerimize, şehitlerimize burada birlik beraberlik sağladı” diye konuştu.

Birlik beraberlikte duyduğu memnuniyeti ifade eden bir diğer Gazimiz, Kıbrıs Gazisi Fahri Çarpar, “Şimdi Ramazan dolayısıyla her yıl belediyemizin düzenlemiş olduğu Ramazan iftar programına zaten geliyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Programdan memnun olduğunu ifade eden şehit yakını Meryem Evdilek, “Güzel bir akşam, güzel bir ortam, memnunuz yani” diye konuştu.

Öte yandan program Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun, Gaziler ve Şehit ailelerine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etmesiyle sona erdi.

Lütfen Bekleyin...