Başkan Seçer, Anamur’da Üreticilerle Bir Araya Geldi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer öncülüğünde kentte tarımsal üretimi artırmak ve üreticiye destek olmak adına makine ekipman, fide-fidan, sulama borusu ve hayvan dağıtımlarını bu yıl da sürdürüyor. Hayata geçirilen desteklerin yeni sahipleri Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ilçelerindeki üreticiler oldu. Başkan Seçer’in katılımıyla Anamur’da ‘Anamur, Bozyazı Sulama Borusu ve Makine-Ekipman Dağıtım Töreni’ düzenlendi.

 

Büyükşehir’in çok yönlü destekleri Anamur’da üreticiyle buluştu

 

Anamur Tropikal Meyve Üretim ve Pazarlama, S.S Anamur Muz Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, Anamur Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği ve Bozyazı’da faaliyet yürüten DOKUDER’e 1’er adet muz dal parçalama makinesi teslim edilen törende; Anamur Anıtlı ve Güneybahşiş mahallelerine toplam 1.404 metre ve Bozyazı Kızılca Mahallesine de 1.404 metre HDPE sulama borusu verildi. Ayrıca Anamur’da 8, Bozyazı’da da 4 mahalleye hamur yoğurma makinesi dağıtıldı.

Törene; Başkan Seçer'in yanı sıra Anamur Çaltıbükü Mahalle Muhtarı Nazım Saydam, Anamur Muz Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Niyazi Sarıoğlu, Güneybahşiş Tarımsal Sulama Kooperatifi Başkanı Atilla Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, bürokratlar ve daire başkanları ile çok sayıda üretici katıldı.

 

“Yurttaşlarımıza adaletli hizmeti götürmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz”

 

Başkan Seçer, Tarsus’tan Anamur’a uzanan 16 bin kilometrekare alana sahip Mersin’in her noktasının kendileri için önemli olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

 

“Adana sınırından Antalya sınırına kadar, Çamlıyayla’dan Mut’a kadar, Karaman Pozantı sınırına kadar bütün bölge, belediye sorumluluğundaki alanlarda hiçbir ayrım yapmadan, bunun altını çiziyorum, günümüzün en büyük hastalığı. Toplumu kokuşturan, Türkiye’yi, toplumu geren, dibine dinamit koyan, ayrımcılık, ötekileştirme. Bunlardan uzak, bütün yurttaşlarımıza adaletli hizmeti götürmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi, bize yüklediğiniz görevi kalan 2 yıllık süremizde de aynı şekilde, daha da güzel hizmetler yaparak devam ettireceğiz. Bundan hiçbir endişeniz olmasın.”

Başkan Seçer, Anamur’da Üreticilerle Bir Araya Geldi
Lütfen Bekleyin...